Hakkımızda

Gencmevtoo 2007 yılında Mevlüt Baki Tapan tarafından kurulmuş bir bilgi paylaşım platformudur. 

Faaliyetlerini Erzurum'da Gencmevtoo Bilgi Teknolojileri olarak başlatmış olup, günümüzde ise Okyanus mantığı çerçevesinde devam ettirmeye çalışmaktadır. Şirket olarak farklı internet girişimlerini de başarıyla hayata geçirmiştir.

2011 Kasım ayındaki geniş çaplı yenilenme dönemine kadar ağırlıklı olarak Genel Bilgi Paylaşımı konusunda içerik üreten Gencmevtoo, bu büyümeyle artık "Bilgi Ağı ve Paylaşım Merkezi" konumuna Ulaşmıştı. Son yenilenmeyi  2013 yılında yaparak daha hızlı ve doğru bilgi hizmetini sunmaya başlamıştı. Bilgi Teknoloji hizmetinin yanı sıra, Türk tarayıcısı Gezgin  programının da geliştiricisi ve tanıtımcısı konumundaydı. 2014 yılının Mart ayında alınan kararla Gencmevtoo'nun hizmetine son verildi. 2014 Aralık ayında ise farklı bir mantıkla yola tekrar çıkan Gencmevtoo 2015 yılının şubat ayında Okyanus mantığı çerçevesinde yeniden hizmete başlıyor. 

Gencmevtoo Bilgi Teknolojilerinin tasarımı, kodlaması ve yazılım ayağı Hüseyin Sümer tarafından yapılmaktayken, Gencmevtoo Okyanusu'nun tüm tasarım, kodlama, yazılım ve yönetimi Mevlüt Baki Tapan tarafından yapılmaktadır.

Gayemiz ilgili ilimlerden faydalanılarak kullanılabilir bilgiyi çerçeveden çıkarıp, bütünsel olarak ele almaktır. Birden fazla ilmi ve bilgiyi toparlayıp bir damla haline getirmektir. Bu bağlamda bir damla, bünyesinde rüya tabiri, sözcük anlamı, özel bilgiler, dipnot, iştirakçi, yazar verileri vs... bulundurmaktadır.


İlkelerimiz
Doğru ve gerçek bilginin sunulmasını, ihtiyacı olana ihtiyacını vermeyi ve tüketimi sadece kar amacıyla teşvik değil, olgun ve seviyeli yapmayı teşvik eden bir ilke edinmekteyiz. Bilginin akademik özellikte olmasına önem vermekte ve her daim geliştirilmesine katkı sağlamayı temel ilke edinmiş durumdayız. 
Misyonumuz
Bilginin akademik manada ele alınmasını, geniş çapta ürünlerin incelenip tüketiciye en doğru biçimde ulaşmasını sağlamaktır. 

Gencmevtoo Okyanusu

Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM