Anasayfa » SSS » Bedesten Diyarı [ Soru sor ]

Bedesten Nedir?
Bedesten, Osmanlı döneminde kıymetli eşya ve ürünlerin pazarlandığı pazar yerlerine verilen isim ve bu tür yerlerdir. Gencmevtoo Bedesten Diyarı da bu mantıkla elektronik ortamda işlev gösteren çevrim içi e-ticaret platformudur. Bilindik ürünlerin yanı sıra temelde paket ürün mantığıyla çalışır. 

Teslimat

Gencmevtoo Bedestendeki ürünlerin teslimatı iki şekilde yapılmaktadır. Çevrim içi ürünler e-posta ile, taşınabilir ürünler ise kargo yoluyla (PTT, Yurt İçi ve UPS) yapılmaktadır. 

Siparişler, ödeme sağlandıktan 1 ila 5 iş günü içerisinde (Tatil günleri, bayramlar hariç) temin edilerek kargoya verilir. Temin sürecinde gecikme olduğu taktirde, sipariş sahibine bilgilendirme yapılmaktadır. Tarafımızdan kaynaklı aksaklıklarda durum bilgisi sipariş sahibine verilmektedir. Bu yüzden üyelik bilgileri ve sipariş verilerinin doğruluğu, yeterliliği önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teminat, teslimat yapılmamaktadır. 

Ödemesi yapılan siparişlerde stoklarda olmaması durumunda ödeme geri iade edilmektedir. Yurt dışına taşınabilir gönderi yapılmamaktadır. Sadece çevrim içi ürün ve hizmet satışı yapılmaktadır. 

Ödeme

Birkaç özel ürün haricinde sadece havale/EFT ödeme yöntemi kullanılmaktadır. Diğer özel ürün ödeme yöntemi de Paypal'dır. 
Kredi kartı bilgileri vb. hiç bir banka bilgisi talep etmemekte ve güvenliğe önem vermekteyiz. Bu nedenle sadece havale ve EFT yöntemleriyle çalışılmaktadır. Tüm ödemeler site sahibi üzerine yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

Hesap Bilgileri
Banka: Ziraat Bankası
Şube: Erzurum Cumhuriyet Şubesi
Iban no: TR 1700 0100 1239 64654320 5001
Banka Yetkili İsmi: Mevlüt TAPAN

​Kargo teslim alınırken dikkat edilmesi gerekenler:
Gönderilen paket içerisindeki tüm ürünlerin kontrolü alıcı (sipariş veren) kişiye aittir. Kargo görevlisinin yanında ekipman ve kargonun kontrolü önerilmektedir. Bu süreçte bir tespitte bulunulursa, "Hasar Tespit Tutanağı" tutturulmalı ve kargo geri gönderilmelidir. 

İade Şartları

Kargodan teslim alınan paket ürün 14 gün içerisinde bize başvurularak iade edilebilmektedir. İade için temel şart ve kurallar aşağıda belirtilmiştir. Paket ürün olduğundan tümü değil, arızalı ürünün iadesi yapılmalıdır. 
Satın alınmış ürün veya paket ürünler içerisinde hangilerini ve hangi durumlarda iade edebilirim?
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ve muhakkak faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Kampanyalı, hediyeli ürünler de orijinal kutusu ile birlikte iade edilmelidir.
  • DVD, VCD, CD ve kasetler,  Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş v.b), Taşınabilir bilgisayarlar, her türlü kozmetik ürünler ancak ambalajları açılmamış olması şartıyla iade edilebilir.
  • Hijyen ve sağlık riski bulunduran ürünler (iç giyim, makyaj malzemesi gibi), gıda ürünleri, tek kullanımlık ürünler iade edilemez.
  • İade edilen ürünler için, yapılacak olan geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişinizi oluştururken ödediğiniz kargo tutarı tarafınıza geri ödenmemektedir.
  • Fiyatı, teşkilatlanmış piyasa veya borsada belirlenmiş ürünler (altın vb) iade edilemez.

Satın Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum. Ne yapmalıyım?

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizi teslim aldığınız kargo firmasıyla göndermeniz gerekmektedir. 

Cayma Hakkı:  
TÜKETİCİ'nin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gösterdiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.
Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler 

a) Banka, sigorta ile ilgili,

b) Otomatik satış makineleri vasıtasıyla akdedilen,

c) Halka açık jetonlu telefonlar vasıtasıyla akdedilen,

d) Açık arttırma yolu ile akdedilen,
e) Gıda, içecek ve günlük tüketim için tüketicinin evine veya işyerine düzenli olarak sağlanan malların tedariki ile ilgili,

f) Sağlayıcının üstlendiği, barınma, ulaşım, yemek tedariki, sportif ve kültürel faaliyetler ve eğlence hizmetlerini özel bir günde veya sürede tedarik etmesine ilişkin hükümler içeren, sözleşmelere uygulanmaz.

Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM