Anasayfa » 2017 » Mart » 26 » Kurumsal » Bizce Blog
13:07
Bizce Blog

Gencmevtoo Okyanusu olarak bizde Blog dünyasındaki yerimizi aldık. Öncelikle Blog sözcüğüne ve özelliğine değinilecek olursa; Blog, çoğunlukla güncelden eskiye doğru ilerleyen yazı, yorum ve paylaşımların yer aldığı, Web alt yapılı yayın platformudur. Her gönderenin sonunda yazar adı ve gönderi tarihin belirtildiği, yayıncının seçimine göre okurlara yorum yapma olanağının tanındığı site türüdür. Kişisel ve kurumsal bloglarla birlikte artık Web sitelerine ve markalara özel bloglar da oluşturulmuştur. Blog haricinde mikro blog türü de türemiş olup, tamamen öneri ve tavsiye üzerine kısa yazılarla zenginleştirilen blog çeşiti olarak bilinir. 
Bizce Blog

Bizce Blog

Bizce Blog demek gerekirse biz bilindiği gibi çalışıyor ve paylaşım yapıyor olsak da bir nebze farklılığımızı diğer bütün hizmet ve ürünlerimizde olduğu gibi ortaya koymaktayız, zira biz Gencmevtoo Okyanusu olarak İnternet camiasında yerimizi almaktayız. 

Neden Blog Yazılır?

Bu özgün ve doğal soruya yanıt vermek gerekirse kişi, kuruluş ve siteye bağlı olarak bu amaç değişim gösterecektir. Temelde bir fikir beyan etme, görüş öngörme gibi gayelerle blog başlatılmaktadır. Ancak blog çağı da değişim ve de gelişim göstermiştir. Günce olarak başlayan bloglama kültürü, mikro blog, genel blog ve portfolyo blog gibi türevlere bölünmüştür. Birçok e-ticaret sitesi ürün tanıtım ve pazarlama odaklı mikro bloglar açmaktadır. Ancak ürün tanıtımından ziyade ne-nasıl sorularına yanıtlar arayan yazılara yer verir ve ürünler bilinçaltında tüketiciye sunulur. Makyaj-kozmetik ürünleri pazarlayan bir e-ticaret sitesi, "Makyaj Odamız" adı altında bir blog açıp, "Makyaj nasıl yapılır, kadın makyajı, saç boyama, röfle yapımı..." gibi konulara değinmekte; " xxx marka rimel nasıl sürülür?" gibi sorularla yanıt bulucu mantıkta bloglar yazar. Bu da sanal alemde sanal pazarlama stratejisidir. 

Bizce Blog

Peki, "Bizce Blog" diye soru sorulsa, biz buna nasıl bir yanıt veririz? 
Bizce Blog, %100 özgün olmalı, reklam içermemeli gibi söylemler yapmaya gerek yok. Gereken ve ihtiyaç duyulan neyse ona hitap edilmelidir. Yani ismi ve mantığıyla uyuşan her türlü yazı ve mantığa, görüş ve makaleye yer verebilmelidir. Biz, bilimsel ve sanatsal bazda eserlere, kavramsal unsurlara akademik boyut kazandırmayı, paylaştıkça güzelleşmeyi ilke edinmiş bir birim olarak, blogumuzda da benzer unsurlara yer vermekteyiz. Hizmet ve ürünlerimizin tanım, pazarlama gibi çalışmalarına ek katkı sağlamakla beraber benzer konu ve kavramlarda birçok makale ve veriye de yer vermeyi gaye ediniyoruz. 

Gencmevtoo Blog'ta Neler Olacak?

Öncelikle belirtmeliyiz ki, serbest bir üslup kullanacak, geniş kitleye hitap edeceğiz. Sitemizle ilgili haberlere, duyuru ve özelliklere yer verdiğimiz gibi, sitemizde yayınlanan bir içeriğe dair ek açıklamalara da yer vermeye çalışacağız; hatta sitemizde yer almayan ama alabilecek konu ve kavramlarla ilgili blog yazılarını da paylaşmaya özen göstereceğiz. Gerektiği durumlarda video ve görsellerle, gerektiğinde bağlantı vb. unsurlarla blog içeriklerimizi zenginleştirmeye çalışacağız. 

Şimdiden tüm okur, üye ve takipçilerimize yeni Gencmevtoo Blog'umuz hayırlı uğurlu olsun. 
Nice Bloglara... 

Gencmevtoo Blog olarak dünyayı açılıyoruz... Siz de bloglanmak isterseniz, ücretsiz blogumuzda yer alabilirsiniz.

Eklenti: Görsel 1
Kategori: Kurumsal | Okunma: 196 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: blog hakkında, bizce blog, mikro blog, blog nedir, neden blog yazılır, blog yazma, bloglama, gencmevtoo blog | Değerlendirme: 5.0/1
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM